Watchers

Mittwoch, 28. Januar 2009

Wychodzi na to, że jestem POTWÓR. A najgorsze jest to, że nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia.
W grudniu zamówiłam sofę. Czerwona skóra, wygodna jakby pierzem wypchana. Czekałam na nią prawie dwa miesiące. Jak zadzwonili że dziś przyjedzie uzgodniłam w bólach że po trzynastej, bo inaczej nie mogłam się urwać z pracy.
I co? Wpadłam do mieszkania o 12:30 w nerwach, bo w skrzynce znalazłam zawiadomienie że już byli. Podejrzewam że tej dziuni w firmie będę się czkawką odbijać jeszcze długo, tak ją zmieszałam z błotem. Bo stwierdzenie że muszę w takim razie czekać na nowy termin dostawy w momencie gdy nie mam już żadnego mebla w "salonie" bo starą sofę wyniosłam wczoraj żeby zrobić miejsce na nową mnie nie satysfakcjonuje. I żebym chociaż odczuła, że się przejęła, albo że rzeczywiście stara się coś zrobić... Nie sądziłam że potrafię być aż tak niemiła.
Skutek jednakże był następujący - trzy minuty po odłożeniu słuchawki zadzwonił do mnie kierowca, który wcześniej mówił mi, że to ABSOLUTNIE niemożliwe żeby mi tę cholerną sofę dowieźć dzisiaj jeszcze, z wiadomością że są już w drodze, pięć minut później dzwonili do drzwi.

To dobra lekcja. Że nie opłaca się być miłym. Bo to sprawia tylko że jest się ignorowanym.
[A tego to ja nie lubię.]

Kommentare:

 1. Wszystko co w zyciu udalo mi sie zalatwic zostalo "wypyskowane" wbrew temu co kiedys Mama kladla mi w glowe, ze "latwiej isc przez zycie z wielka dupa niz z wielka buzia":))
  Na dzien dzisiejszy i jedno i drugie mam wielkie:)))

  AntwortenLöschen
 2. A ja dopiero się uczę. Bo do tej pory starałam się zawsze być miła. Ale tutaj wśród tych barbarzyńców nauczyłam się że to nie ma sensu (pomijając fakt, że oni nie są mili dla mnie w pracy jeśli zdarzy mi się błąd dużo mniejszej kategorii), bo oni to tylko wykorzystują.
  Tak więc ćwiczę :)
  I myślę o tym, jaką minę musiała mieć ta dziunia gdy na jej stwierdzenie czy ma sobie w takim razie tę sofę wziąć na plecy i mi przynieść odpowiedziałam: ależ oczywiście, o której mam pani oczekiwać? ;)Moja matka też mi zawsze kładła do głowy że za dużo pyskuję... Ale za to mam sofę, czyli się opłaca, co nie? ;)
  May

  AntwortenLöschen
 3. Prawda jest taka, ze w wiekszosci przypadkow, jak sie "mordy nie roztworzy", to cie oleja na amen,
  Ciesze sie, ze masz swoja wymarzona kanape.

  AntwortenLöschen